_
hirdetés
_
hirdetés
A nyár a szünet és a pihenés évszaka, így természetesen mindig gyorsabban múlik el, mint a többi. Olyan gyorsan, hogy lehet, nem is figyeltetek oda eléggé a Szakmaverzumra. Ez nagy hiba, és itt és most orvosolni is fogjuk. Szóval itt a tíz legérdekesebb cikk, amit az idei nyár során közzétettünk, és már tegnap el kellett volna olvasnotok.
10. Ha nem alszol el, miközben ezt a cikket olvasod, akár még érdekes is lehet [link]
Aki rendszeres olvasója a szakmaverzumnak, az tudhatja, hogy időről időre megjelennek olyan cikkek, melyeknek több közös jellemzőjük van: hosszúak, tele vannak adatokkal és általában a Cedefop nevű európai szervezet valamelyik tanulmányának felhasználásával készülnek. Viszont ha sikerül legyűrni őket, belátást nyerhetünk az oktatásba és a szakképzésbe – európai szinten.
9. Magyar Zitától megtudjuk, mi miért alakult át a szakképzésben [link]
Ezen a toplistán több interjú is van, viszont ez az első azon interjúk sorában, melyeket a magyar oktatás és szakképzés kulcsfontosságú döntéshozóival készítettünk. Ebben Magyar Zitával, az NSZFH első emberével beszélgettünk el arról, mi miért alakult át a szakképzésben.
8. Ennyire vagyunk kompetensek [link]
Kompetenciafelmérések! Minden évben vannak, és minden évben hasznos adatokat tudunk meg belőlük, Úgyhogy aki szeretne látleletet venni a magyar diákok számokba öntött teljesítményéről, az feltétlenül olvassa el ezt a cikket.
7. Pölöskei Gáborné elmeséli nekünk, miért érdemes szakmát tanulni [link]
A három közül a második interjúban Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős államtitkár került sorra, és aki elolvassa, megtudhatja, hogy miért tör ennyire előre a szakképzés. Meg még rengeteg más mindent is, például, hogyan vesznek részt a vállalatok a duális képzésben.
_
hirdetés
_
hirdetés
6. Szakmája mestere-e egy sportoló? A válasz meglepő lehet [link]
A választ természetesen nem áruljuk el, az viszont biztos, hogy Márton Anita olimpiai bajnok súlylökő nem csekély tapasztalattal rendelkezik a területen. A vele folytatott beszélgetésből pedig kiderül, hogy egy sportoló szakmája és élete nem is annyira egyszerű, mint azt néhányan gondolhatják.
5. Vanó Renáta szerint a szakképzés és a felsőoktatás összeházasodott [link]
Sok boldogságot nekik! Viccet félretéve, ez a harmadik a három fontos interjú sorában, és nem más, mint Vanó Renáta, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese van benne megszólaltatva. Még többet tudhatunk meg a szakképzés működéséről és megújulásáról, valamint arról, hogy egyre inkább a felsőoktatás előszobájának tekintik.
4. Ha technikumba akarsz jelentkezni, ezt ki ne hagyd [link]
A tudás hatalom, szokták mondani, és ez általánosságban igaz is. Így hát nem hátráltunk meg, amikor lehetőségünk volt egy teljesen átlagos anyukával, Diánával beszélgetni arról, milyen volt a fiát, Viktort felvételiztetni egy technikumba. Az esetből pedig más is tanulhat, hogyan tegye a saját, vagy gyereke jelentkezését könnyebbé, mik a buktatók, ésatöbbi.
3. Egy toplista a toplistán? Ez azért abszurd! [link]
De tényleg, ki az, aki rátesz egy toplistát egy másik toplistára? De ne pazaruljuk az agysejtjeinket ilyen kérdések megvitatására: inkább kukkantatsatok rá, és megtudjátok, mely volt a legkérdekesebb öt szakma, amikről valaha írtunk a szakmaverzumon.
2. Már nem kell angolul tanulni? Mérget azért ne vegyetek rá [link]
Ebben az esetben lelőjük a poént: de, nagyon is kell. Viszont a világ változik, és bár az angol még mindig a legfontosabb nyelvnek számít, más nyelvek egyre inkább előretörekednek, beszélőik gazdasági befolyása miatt fontossá válnak, és aki beszéli őket, nem kevés plusz pénzt tehet zsebre. Mik ezek a nyelvek, viszont? Olvasd el ezt a cikket, és megtudod.
1. Autószerelők voltak, vannak és lesznek is [link]
Ezt az állítást azért senki se tagadhatja le. Valamint azt se, hogy az autószerelők a legtöbb ember fejében mint olajos és piszkos alakok élnek, akik a kocsik alatt csúszkálnak. Számukra az a hírünk, hogy ez ma már ezért nem egészen így van, a kíváncsiak számára pedig bemutatjuk, hogy miért is nem.