_
hirdetés
_
hirdetés
Hallgatók és diákok a gátakon: több ezren segítették az árvízi védekezést. Az önzetlen segítséget ráadásul nem is hagyják jutalom nélkül.
Több alkalommal is írtunk nektek arról, hogy egyetemi hallgatók, illetve a szakképzésben tanuló diákok is aktívan kivették részüket az árvíz elleni védekezésben.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) összesítette, hogy hány diák volt lány, illetve legény a gáton. E szerint szeptember 16. és 19. között
közel 1300 egyetemista, illetve több mint 1000 szakképzésben tanuló fiatal vette ki részét az árvíz elleni védekezésben.
A hallgatók és a diákok homokzsákolásban, és az átmeneti védművek építésében is részt vettek országszerte.
Kadétok is a gáton
Segítették a védekezést többek között az Érdi Szakképzési Centrum diákjai, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) hallgatói, a Rendészettudományi Kar és Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar tisztjelöltjei is. A hivatásos hallgatók mellett az NKE civil hallgatói és munkatársai is közreműködtek a védelmi munkálatokban.
_
hirdetés
_
hirdetés
A Rendészettudományi Kar Rendvédelmi Tagozatának másod-, harmad-, és negyedévfolyamos tisztjelöltjei Pilismaróton védekeznek a rendkívüli árhullám ellen főként éjjel, ahol napi váltásban igény szerint 200 fővel vesznek részt a deponálási feladatokban. A településen több tízezer homokzsákot sikerült megtölteni az NKE-s csapat segítségével. Az RTK hallgatói mellett 50 civil kolléga – köztük egyetemi vezetők, hallgatók, önkéntes tartalékosaink, valamint az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat és a Ludovika Collegium képviselői is jelen voltak.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar és az MH Ludovika Zászlóalj harmad- és negyedéves honvéd tisztjelöltjei a helyiekkel együttműködve vettek részt az árvízi védekezésben Leányfalu térségében közel 150 fővel. A tisztjelöltek között a Katasztrófavédelmi Intézet égisze alatt nappali munkarendben tanulók is intenzíven részt vettek a védekezési feladatokban.
Az NKE Víztudományi Karának hallgatói, oktatói és munkatársai a bajai Petőfi-sziget nyugati oldalán segítettek ellátni az árvízvédelmi feladatokat.
Jutalmazzák a segítséget
A segítség nem marad viszonzatlanul. A szakképzésben tanulók számára az 50 órás közösségi szolgálatba beleszámít a segítségnyújtással eltöltött idő, a felsőoktatásban és szakképzésben tanulók számára igazolt a hiányzás. Továbbá az árvízi védekezésben részt vevő egyetemisták kreditet szerezhetnek, illetve EFOTT-napijegyben részesülhetnek.
(Forrás: NKE/Magyar Nemzet/Szakmaverzum)