_
hirdetés
_
hirdetés
Idén megújulva, immáron Legyél Te is agrárgépész! néven indult útnak Országos Bajnokságként, amely szervezését a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetségének (MEGFOSZ) köszönhetjük. Újdonság, hogy az idei tanévben nyílt lehetőség először a 9. évfolyamos diákok is összemérhették tudásukat.
Az idei versenyre két kategóriában (LETIA OB/ LETIA OB JUNIOR) 32 csapat nevezett. A JUNIOR-oknak főként kreativitást igénylő feladatokkal, míg az idősebbeknek szakmaibb feladványokkal kellett megbirkózniuk a fordulók során. A vírushelyzet miatt a gyakorlati feladatokat is online módon kellett elvégezniük, vagy videó formájában beküldeniük.
Harsányi Zsolt a MEGFOSZ elnöke: „Nagy szükség van a korszerű technológiát gyakorlatban bemutató, a közösségi szellemet és hivatástudatot erősítő, tanórán kívüli tevékenységekre, öröm látni, hogy elképzelésünk számára egyre több motivált diákot tudunk megnyerni.”
A járványügyi szabályozások okán a végső megmérettetés az online térben zajlott április 15-én.
A három döntős csapat számára minden feladatot úgy alakítottak ki, hogy a csapattagok külön-külön feladatra bejelentkezve tudják megoldani azokat.
„Nagyon izgalmas volt látni, ahogy a korábbi versenyek esetében is, hogy a szakmaiság az most is ugyanúgy megjelenik, mint a személyes döntőknél.”
nyilatkozta Kis Pál.
_
hirdetés
_
hirdetés
A csapatoknak előre kellett elkészíteniük egy szakmai feladatot, ahol napi karbantartást kellett elvégezniük egy traktoron, majd ezt videó formájában kellett beküldeniük, az online megrendezett döntőn pedig szakmai, kreatív és különféle kvíz feladatokat is kaptak a versenyzők.
Mutatunk nektek egy példát: a klasszikus ládáskombájn sematikus rajzának elkészítése, a közben feltett kérdések megválaszolásával. Hogy mit jelent ez?
Amíg az egyik játékos rajzolt, addig a másik válaszolt a kérdésekre, így kiegészítve egymást. A játék időtartama alatt egy másik játékosnak 12 meghatározott szóból kellett verset írnia, amit utolsó feladatként olvasott fel a zsűrinek.
Simon Attila, az MKB Bank Agrárium Főosztályának és az MKB Agrárpartner Program szakmai vezetője így nyilatkozott: „Nagy szükség van a korszerű technológiákat is jól ismerő agrárgépészekre, akik a modern kor elvárásainak megfelelő tudásukat a gyakorlatban is kamatoztatják.”
A tapasztalatok alapján az idei esemény sokkal interaktívabbra, izgalmasabbra és érdekesebbre sikeredett a tavalyi online döntőhöz képest.
A verseny elsőszámú célja volt, hogy minél több fiatal figyelmét felhívják arra, hogy milyen szép és biztos jövőt tud biztosítani egy jó szakma. A szervezet szeretné minden évben egyedi szakmai élményekkel jutalmazni a legkiemelkedőbb diákokat. A MEGFOSZ folytatja a LETIA OB és a LETIOA OB JUNIOR versenyek megrendezését és a következő tanévben is várják a szakma iránt elhivatottak jelentkezését.
A döntőben elhangzott kreatív verseket a következő oldalon lehet elolvasni: ITT
(Forrás: MEGFOSZ)
(Képek: MEGFOSZ)