_
hirdetés
_
hirdetés
Nehéz megszólalni a legújabb kérdés láttán. Persze, mint az lenni szokott, sokkal több rejtőzik egy egyszerű levél mögött, de nézzük, mivel leptetek meg minket ezúttal:
A tanár megbuktathat év végén, ha négyes vagyok, de nincs rendben a füzetem?
Kezdjük ott, hogy minden alkalommal igyekszünk változtatás nélkül közölni minden kérdéseteket, de azért ebben a 13 szavas mondatban 5 helyesírási hibát javítottunk, mielőtt le mertük volna hozni, szóval kapd össze magad kérdező!!! És egyébként is, ez most egy kicsit szigorúbb cikk lesz. Finomlelkűek, vigyázzatok!
A rövid válaszunk: csak ezért nem. De azért van esélyed. Kapsz pár órai munka egyest és kész is vagy.
_
hirdetés
_
hirdetés
A kicsit hosszabb válaszunk: Önmagában a rendetlen vagy hiányos füzetvezetésért természetesen nem fogsz megbukni. Azt ugyanakkor nem tudod elkerülni, hogy egyest kapj, ha ellenőrzik a füzetedet. Ha pedig gyűlnek az egyesek, romlik az átlagod, egy idő után pedig – bármilyen jó jegyeid is voltak – 2.00 alá megy és… Szóval érted. Ez ilyen egyszerű.
Annyit még hozzátennénk, hogy a te feladatod, hogy figyelj, tanulj, kövesd az órai munkát, jegyzeteld, amit a tanár kijelöl, megkövetel. Azért jársz iskolába, mert még nem vagy azon a tudásszinten, hogy megítéld, mit miért szükséges leírnod, megtanulnod. A füzetedet a tanulási folyamatban használnod kell.
Sokszor egy jó vázlat megtanulása már fél tudás.
Azokra a vázlatokra a későbbiek folyamán is szükséged lesz: ismétlés, gyakorlás, témazáró. A témák is egymásra épülnek, nem maradhat ki semmi. Ha hiányos a füzeted, a tudásod is az. Szóval hess pótolni az elhanyagolt vázlatokat! Gyöngybetűkkel!