_
hirdetés
_
hirdetés
Podcastokkal már Dunát lehet rekeszten és nyilván mindenki úgy áll neki, hogy most aztán nagyon megmondja a tutit. Ez egyébként általában nem sikerül. Nemrégiben találtunk rá az üdítő kivételre, a Duális Percekre.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) havonta jelentkező podcastjának célja, hogy bemutassa az ipar és az oktatás közötti kapcsolatot Magyarországon és hangsúlyozza annak fontosságát a gazdasági növekedés szempontjából. Ettől persze még lehetne unalmas is, de Varga Zoltán, a BKIK szakképzési vezetője szépen viszi végig a – nagyjából 45 perces – adásokat, ügyesen választja meg vendégeit és igyekszik mindvégig érdekes maradni.
Nyilván nehéz feladat például adózási vagy HR-es kérdésekről izgalamasan beszélni, de az első négy adás után kijelenthetjük: a Duális perceknek szinte mindig sikerül megugrania a lécet. Az irány pedig nagyon jó, ugyanis a podcast meghívott résztvevői rendszeresen azon gondolkodnak, hogyan lehetne jobban összekapcsolni az ipar és az oktatás világát és hogyan lehetne a diákokat jobban felkészíteni a jövőbeli munkájukra.
_
hirdetés
_
hirdetés
Szerkesztőségünk kedvence eddig a Forró Tamás, kommunikációs szakértővel folytatott beszélgetés volt, ahol bizony néha nekünk is felszaladt a szemöldökünk. Mindeképpen nézzétek meg, rólatok is szól!
A Duális Percek egyik legfontosabb üzenete, hogy az ipar és az oktatás közötti együttműködés kulcsfontosságú a gazdasági növekedés szempontjából. Az ipar számára elengedhetetlenül fontos a képzett munkaerő, és az oktatásnak is lehetőséget kell adnia a diákoknak, hogy megfelelően felkészüljenek a munka világára.
A podcast emellett arra is felhívja a figyelmet, hogy a duális képzési rendszer – amelynek keretében a diákok egy részét az iparban – egy részét pedig az oktatásban képzik, nagyon hatékony lehet a munkaerő-piaci igények kielégítésében.
A podcastban szó esik az oktatás különböző területeiről is, beleértve a STEM-oktatást (a tudomány, technológia, mérnöki és matematiak oktatását), a szakképzést és a felnőttképzést is. Csak bízni tudunk benne, hogy a Duális Percek a későbbiekben fontos forrása lehet az ipari és oktatási szakembereknek is, akik a podcastban találhatnak inspirációt, új ötleteket és megoldásokat az ipar és az oktatás közötti kapcsolatok javítására.