_
hirdetés
_
hirdetés
Közel 120 érdeklődő részvételével valósult meg a Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja és a Piarista Kilátó Központ közös szervezésében a 2. Élményalapú Oktatási Konferencia Vácott. A tavalyi nagysikerű rendezvény nyomán idén még több szakember vett részt a programon, hogy közösen gondolkozzanak a tanteremben hasznosítható, élményalapú jógyakorlatok felkutatása, megosztása kapcsán.
Érdekfeszítő, a résztvevők között neveléstudománnyal foglalkozó kutatóval, gyakorló pedagógussal, a digitális kultúra terén elkötelezett, tehetséggondozásban tevékenykedő szakemberrel és a piaci szektor képviselőjével megrendezett kerekasztal beszélgetéssel indult, majd műhelyszekciókkal folytatódott a 2. Élményalapú Oktatási Konferencia.
A különféle területeken, így például a szakképzésben, közoktatásban, felsőoktatásban tevékenykedő oktatók, pedagógusok, illetve az ott tanuló fiatalok megszólítására alkalmas innovációkat, programokat, eszközöket fejlesztő, alkalmazó intézményeknek, szervezeteknek, cégeknek szóló rendezvény immár hagyományosan színtere lett ezen szereplők találkozásának, és
_
hirdetés
_
hirdetés
lehetőséget biztosított a kölcsönös élményalapú tudásátadásra és jógyakorlat megosztásra.
A konferencia délelőtti, plenáris részében beszédet mondott Hudacsek Lászlóné az Innovatív Képzéstámogató Központ szakmai igazgatója, Zsódi Viktor Sch.P., a Piarista Rend Magyar Tartománya vezetője, valamint Szabó Zoltán, a Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja elnöke. A délutáni workshop szekciót dr. Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára nyitotta meg. A kerekasztal beszélgetés résztvevői ezúttal is a
konferencia alapkérdésére keresték a választ: Milyen a jó/hatékony tanóra?
A délután folyamán az érdeklődők hat műhelyben bővíthették tovább élménypedagógiai eszköztárukat. Ízelítőt adott a területen alkalmazott jógyakorlataiból a RoboKaland, a Redmenta, illetve a VSZC Petzelt József Technikum és Szakképző Iskola csapata, a résztvevők kiscsoportokban kérdéseket tehettek fel a délelőtti kerekasztal szakembereinek.
A szervezők részéről a Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja az immár harmadik országos bajnokságát bonyolító, első magyar logisztikai társasjáték, a Profi-T-Ability tantermi hasznosíthatóságát mutatta be. A Piarista Kilátó Központ szakemberei új, saját fejlesztésű, a 10-11. évfolyamos diákokat célzó, a sikeres fakultáció és iskolaválasztást támogató Hétmérföldes csizmákon programjukból adtak át azonnal alkalmazható gyakorlatot.