_
hirdetés
_
hirdetés
A tanárképzésben fontos mérföldkő a szakmai gyakorlat. Ezt ismerték fel Debrecenben, ahol olyan átfogó megállapodást kötött három intézmény, amely országos szinten is követendő modellé válhat. Mutatjuk, miről van szó.
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem a Debreceni Tankerületi Központtal és a Debreceni Szakképzési Centrummal a tanárképzés szakmai gyakorlatának elősegítésére.
A megállapodás értelmében a pedagógushallgatók már az első évtől gyakorlaton vesznek részt, amelynek során mentorpedagógusok kísérik majd őket – mondta Forisek Péter, az intézmény Pedagógusképző Központjának főigazgatója.
„Az együttműködésből jól látszik, hogy az egyetem és a partnerek elkötelezték magukat a minőségi tanárképzés mellett” – mondta Pósánné Rácz Annamária, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára, aki a mentorprogramot méltatva kiemelte, ez biztosítja, hogy olyan tanárok foglalkozzanak a tanárjelöltekkel, akik maguk is a legjobbak a szakmájukban.
„A most megkötött együttműködés olyan jó és példaértékű gyakorlat, amelyet akár országos méretűvé is lehet majd szélesíteni”
_
hirdetés
_
hirdetés
– mondta a helyettes államtitkár. Közölte azt is: a kormány azt várja az egyetemektől, hogy legyenek a gazdasági élet motorjai, valamint a kulturális élet és a tudásközvetítés központi elemei a saját régiójukban.
„Óriási ajándék, hogy 75 tanár tudja ingyenesen elvégezni az egyetemen a mentorképzést, amely azért lesz nagyon hasznos, mert a tanári hivatást nem lehet tankönyvből megtanulni” – fogalmazott az együttműködéssel kapcsolatban Türk László, a Debreceni Tankerületi Központ igazgatója.
„Debrecen a lehetőségek városa, hiszen a szakképzésben tanuló diákok számára kettős jövőképet tud biztosítani: gyors elhelyezkedést a munkaerőpiacon vagy továbbtanulást az egyetemen” – ecsetelte Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja.
„Tíz évvel ezelőtt még lemondott a felsőoktatásról az, aki a szakképzést választotta, de mostanra a szakképzés és a felsőoktatás összekapcsolódott, így a szakképzés a felsőoktatás előszobájává vált„
– mutatott rá a kancellár arra a fontos tényezőre a szakképzés átalakításával kapcsolatban, amelyre a Szakmaverzumon is számos alkalommal felhívtuk a figyelmet.