_
hirdetés
_
hirdetés
Bár a World Skills Lyon-nak már vége, a kiváló eredményekért járó díjak nem adják át önmagukat. Épp ezért rendezték meg a budapesti Néprajzi Múzeumban a díjátadót, melyen Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter és Varga-Bajusz Veronika államtitkár jutalmazták a sikeres versenyzőket.
„Mondja bárki, hogy nem vagytok tehetségesek!” – kezdte beszédét Hankó Balázs. A miniszter elmondta, hogy hazánk az elmúlt években elért eredmények tükrében már szakképzési nagyhatalomnak számít, kiemelve, hogy a szakképzés megújítása nagyon úgy látszik, hogy kézzelfogható eredményekkel jár.
„Mindent elhoztatok, amit el lehetett hozni” – folytatta a miniszter, kiemelve, hogy a versenyen részt vevő 70 ország közül tizedikek lettünk. Kifejtette, hogy ebből is látszik, hogy tehetséges nemzet vagyunk,
az oktatási rendszer feladata pedig az, hogy minél több lehetőséghez és minél nagyobb sikerekhez juttassa a magyar fiatalokat,
ezért is újították meg a szakképzést és erősítették meg a szakképzés és a felsőoktatás közötti köteléket. Rámutatott arra, hogy a fiatalok azok, akikben megvan a vitalitás és a tűz, és ők azok, akikben a jövő megváltoztatásához szükséges akarat megvan.
Ezután Hankó Balázs miniszter és Varga-Bajusz Veronika államtitkár okleveleket adtak át a 18 fiatalnak, akik kiemelkedő eredményeket értek el a versenyen. Következzen a díjazottak listája:
▶ Mrakovics Olivér, webfejlesztő – aranyérem és a nemzet legjobbja
▶ Koncsik Zsolt, informatikai rendszerüzemeltető – bronzérem
▶ Stefán Kornél, szoftverfejlesztő – bronzérem
▶ Adamcsek Gergely, kertépítő – kiválósági érem
▶ Tóth Levente Milán, kertépítő – kiválósági érem
▶ Balogh Boglárka, ápolás és gondozás – kiválósági érem
▶ Benczik Árpád Álmos, ipari robotika – kiválósági érem
▶ Németh Dávid Márk, ipari robotika – kiválósági érem
▶ Császi Sándor, ipar 4.0 – kiválósági érem
▶ Izsó Roland, ipar 4.0 – kiválósági érem
_
hirdetés
_
hirdetés
▶ Dely Bianka Virág, grafikus – kiválósági érem
▶ Eszlinger Mátyás, épületasztalos – kiválósági érem
▶ Hegyi Eszter, szépségápoló – kiválósági érem
▶ Németh Gergő, festő, díszítőfestő – kiválósági érem
▶ Skultéti Zita, pék – kiválósági érem
▶ Sutus Henrietta, virágkötő – kiválósági érem
▶ Tánczos Bence, autószerelő – kiválósági érem
▶ Vörös Balázs, víz-, gáz-, és fűtésszerelő – kiválósági érem
A díjak átadása után Hankó Balázs azzal folytatta, hogy a szakképzés ilyen jellegű megújulása sosem mehetett volna végbe Pölöskei Gáborné szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár nélkül, aki hamarosan nyugdíjba vonul – persze nem teljesen, ugyanis az IKK-nál fogja tovább folytatni a munkáját.
„Minden kornak megvan a maga jó oldala” – kezdte beszédét Pölöskei Gáborné, megköszönve a lehetőséget a szakképzés rendszerszintű megújítására. Aláhúzta, hogy együtt, csapatként dolgozzunk, hiszen még a legjobb szakértők sem mennek egyedül semmire. „Mindent közösen kell csinálnunk” – mondta, hozzátéve, hogy
a szakképzés mára már eljutott oda, hogy valóban elmondhatjuk: nagyok vagyunk.
A díjazottaknak pedig azt üzente, váljanak szakmájuk mesterévé, és gondoskodjanak a következő generációkról.
Az eseményt kerekasztal beszélgetés zárta, melynek keretében a díjazottak közül pár fiatal a versenyről és az azzal kapcsolatos élményeiről beszélgetett. Elmondták, hogy egy olyan helyzetben, ahol rengeteg a zavaró külső tényező, nagy a nyomás és a stressz, ismerszik meg igazán a jó szakember, valamint azt is, hogy most tudtak úgy igazán megismerkedni azzal, milyen csapatként dolgozni.
Az esemény után a szakmaverzum.hu megkérdezte Hankó Balázs kulturális és innovációs minisztert arról, mit üzen azoknak a fiataloknak, akik a jövőben megmérettetnék magukat akár a EuroSkills-en, akár a WorldSkills-en. A válasz pedig meglepő volt: semmit! A miniszter ugyanis azt mondta, hogy ehelyett
inkább a ma díjazott fiatalok és kiváló sikereik legyenek az üzenet.