_
hirdetés
_
hirdetés
Még május végén jelent meg a rövidhír, mely szerint:
innovatív képzéseket indítanak a szakképzési centrumok 9 milliárd forint uniós támogatással.
Ez rengeteg pénz. A közlemény további részét olvasva, azonban mi sem sokat értettünk belőle:
„A Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) megvalósuló projekt célja a szakképzés átalakításának támogatása és az Ipar 4.0 technológia használatára felkészítő innovatív képzési rendszer kialakítása, ezen felül a program hozzájárul a gazdaság versenyképességének megőrzéséhez, a vállalkozások támogatásához és megfelelő képzettséggel és kompetenciákkal rendelkező munkaerő biztosításához.
A 2022. október 31-ig tartó projektben nagy hangsúlyt helyeznek az Ágazati Képzőközpontok és Akkreditált Vizsgaközpontok kialakítására, ezek módszertani megalapozására, az akkreditációs rendszer kidolgozására és a szervezeti szintű működés kialakítására.”
Mivel alapvetően
jó dolog ha rengeteg pénz érkezik a szakképzésbe,
feltettük kérdéseinket az Innovatív Képzéstámogató Központnak (IKK), akik összefogják az egész projektet. Válaszoltak is a szakmaverzum.hu-nak.
_
hirdetés
_
hirdetés
A válaszból kiderült, hogy azért, hogy a gazdasági növekedés hosszú távon is fenntartható legyen, a szakképzésben tanulók számára könnyen hozzáférhetővé akarják tenni a modern technológiákat. Egyszerűsítik az adminisztrációt, és a fejlesztések révén a szakképzésben oktatók és tanulók az IPAR 4.0 technológiák későbbi alkalmazására is felkészítést kapnak.
Ezek a fejlesztések segítenek neked, hogy olyan készségekre és kompetenciákra tegyél szert, amelyek hallatán szemmel jól látható összegű ajánlatot kapsz majd az állásinterjú után.
A pályázati pénzből megvalósuló fejlesztés során korszerű technológiák használatára felkészítő tudásközpont és innovatív képzési rendszer jön létre. A cél, hogy bizonyos kiemelt ipari ágazatok (gépészet, villamosipar és elektronika, közlekedésgépész, agrárgépész, közlekedés, szállítmányozás és logisztika) teljesítőképessége jelentősen növekedjen.
A megvalósításra kilenc szakképzési centrumot – a Bajai, a Debreceni, a Győri, a Kecskeméti, a Miskolci, a Nyíregyházi, a Székesfehérvári, valamint a Szekszárdi és a Vas Megyei Szakképzési Centrumot – választottak ki, de a projekt lezárását követően
a fejlesztés eredményeit valamennyi szakképzési centrum megkapja.
A válaszból kitűnik, hogy ha szakmát tanulsz, akkor
konkrét hasznod is származik majd ebből a fejlesztésből,
hiszen a program elősegíti a gyakorlati szakképzés kiterjesztését és az iskolarendszerű képzésből lemorzsolódók felzárkóztatását, továbbá a versenyképes tudás megszerzésével elősegíti, hogy minél többen találjanak munkát.