_
hirdetés
_
hirdetés
Korábban ITT írtunk nektek arról, hogy milyen fontos, hogy a jövőben is legyenek olyan szakemberek, akik megszerelik az autónkat, és hogy ma már az autós szakmák többet jelentenek „koszos, olajos munkánál”. Debrecen Magyarország legfrissebb autóipari fellegvárának számít – hiszen épül a BMW-gyár – ezért a keletkező munkaerőpiaci igényt is ki kell elégíteni. Ezért lépett a DSZC.
Mégpedig úgy, hogy a Debreceni Szakképzési Centrum megkapta – egyelőre bérli – az egykori debreceni Nissan-központ üresen álló telephelyére, ahol létrehozták a Járműipari Szerviz Centrumot.
„Debrecen a járműipar egyik kiemelkedő, folyamatosan gyarapodó fellegvára. Újabb és újabb, az ágazatba tartozó gazdasági szereplők érkeznek és fogalmazzák meg munkaerő iránti igényeiket. Ennek a nagyszerű gazdaságfejlődési kihívásnak igyekszik megfelelni a debreceni szakképzés, a Debreceni Szakképzési Centrum” – fogalmazott Tirpák Zsolt, a DSZC kancellárja.
A járműipari szakképzés az elmúlt időszakban rendkívül sokat fejlődött mind a képzésbe bekapcsolódott tanulói létszám tekintetében, mind a képzési kínálatban, mind pedig a szakmai színvonalban.
„Kiemelkedően fontos szerepet szánunk a duális járműipari partnereinknek, hogy a gyári, üzemi szakemberképzés képzési feltételeit fejlesszük.
_
hirdetés
_
hirdetés
Ugyanakkor fontos, hogy a gyártási folyamatok mellett fontos szerepe van a szerviz folyamatoknak és szervizképzéseknek is. A járműipari szervizképzés új helyszínéül szolgál az újonnan létrehozott Járműipari Szerviz Centrum. Itt a diákjaink a járműipari képzések szervizfolyamatait sajátíthatják el korszerű, életszerű környezetben, s modern feltételekkel támogatjuk a képzést”
– tette hozzá a kancellár.
A képzésen túl cél, hogy a tanulók élő szakmai szituációkkal találkozzanak, az új Mikepércsi úti centrum pedig alkalmas arra, hogy a forgalomban lévő járművek szervizfolyamatait is megismerjék a diákok.
A centrum négy járműipari képzéssel foglalkozó intézménynek ad gyakorlati terepet. A Brassai Sámuel Műszaki Technikum, a Beregszászi Pál Technikum és Kollégium, a Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum mintegy 500 érintett tanulójának lehet gyakorlati képzőhelye.
„Az új képzőhely a járműipari képzésünk színvonalas szakmai munkájának támogatását, egyben a gazdasági partnereink, illetve szervizhálózatok munkaerőpiaci utánpótlását támogatja. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a nagyvállalati duális szakképzés mellett a kis- és középvállalkozások szakember-utánpótlását is támogassuk” – mondta Tirpák Zsolt.