_
hirdetés
_
hirdetés
A munkaadók véleményének változása figyelemre méltó, hiszen a 2014-es hasonló témájú kutatásban a cégvezetőknek csak valamivel több mint fele volt pozitív véleménnyel a távmunkáról. A munkáltatói szemlélet alakulását valószínű az befolyásolta, hogy az elmúlt öt évben 27 százalékról, 61 százalékra nőtt azon felsővezetők aránya, akik már dolgoztak távmunkában.
_
hirdetés
_
hirdetés
A válaszadó cégvezetők a távmunka előnyei között emelték ki, hogy csökken a munkavállalók közlekedési költsége, könnyebbé válik a munka és a magánélet összehangolása. A távmunkát alkalmazó vállalatok 42 százaléka szerint az otthoni munkavégzés bevezetése óta javult a vállalat működésének hatékonysága.
A munkaadók képviselői ugyanakkor kritikát is megfogalmaztak: a megkérdezettek több, mint 50 százaléka szerint a távmunkánál csökken az alkalmazottak feletti kontroll, ugyanennyien pedig az elszigeteltség negatív hatásaira hívták fel a figyelmet.
A felmérésben megkérdezett munkavállalóknak ugyan csupán 18 százaléka dolgozott már otthonról, ám közülük szinte mindenki (93 százalék) pozitív tapasztalatokról számolt be.
(MTI)