_
hirdetés
_
hirdetés
Tudtad, hogy milyen kevesen mennek ácsnak, tetőfedőnek, vagy éppen bádogosnak? Pedig jól lehet vele keresni. Csütörtökön, Budapesten szakmai továbbképzést tartottak az építész szakmának. Beszámoltak jelenlegi helyzetéről, majd pedig előadások keretében tágították a megjelentek fejeket.
Közösen szervezett Építész Továbbképzést az ÉMSZ a BME Épületszerkezeti Tanszékkel. Na, oké, tudom mi lenne az első kérdésed. De mi is az az ÉMSZ? Az ÉMSZ egy 30 éves múlttal rendelkező szervezet, az Épületszigetelők Tetőfedők Bádogosok és Ácsok Magyarországi Szövetsége.
A konferenciát Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke, valamint Puskás Andárs, az ÉMSZ alelnöke nyitotta meg.
_
hirdetés
_
hirdetés
Koji László a megnyitót követően az első előadást is megtartotta, amiben általánosságban beszélt az építészszakma magyarországi helyzetéről. Majd ezt követően következett a fejtágítás szakmai előadások keretében. Lökték a sódert a magastetőkről, lapostetőkről, de beszéltek a szigetelésekről és homlokzatokról. Érdekes témák, bár nyilván benne kell lenni a szakmában, máskülönben csak a kötőszavakat érted.
Puskás András elmondta, hogy ezzel a regionális szakmai nappal járják az országot, mint az ÉMSZ egyik fő rendezvénye. Ezeken a konferenciákon megmutatják magukat az szervezet főbb támogatói, és újabb ismeretekre tehetnek szert az előadások révén. Ezen felül jelen vannak a nagyobb anyaggyártók, akik kis standokon terítik portékáikat. A konferencia valódi célja pedig a szakmabeliek továbbképzése.
Puskás András elmondta, mint minden szakma, ők is küzdenek a munkaerőhiánnyal. Emellett igyekeznek bevonzani a fiatalokat is, mivel az utánpótlás terén sem állnak valami fényesen.
Bár kevesen tanulnak tetőfedőnek, bádogosnak, vagy éppen ácsnak, de tudtad, hogy egy bádogos simán megkeres 300-450 forintot havonta? Nem rossz, ugye?
Szóval hajrá fiatalok!