_
hirdetés
_
hirdetés
Mostanában elég sok szó esett a szakképzés megreformálásáról, és ez október 16-án, a „Vonzó perspektívák a megújuló gépészeti szakképzésben” című szakmai találkozón se volt ez máshogyan.
A Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum (BGSZC) szervezésében létrejött konferencia előadói nyilvánvalóvá tették, hogy a szakképzés, és az annak köszönhetően megnyíló lehetőségek ma már mindenki számára vonzóak. A szakképzés kapui mindenki előtt nyitva állnak, és például
egy gépészeti végzettséggel rendelkező fiatal előtt több, és komolyabb munkalehetőségek állnak, mint mondjuk egy friss diplomásnak
– erre mutatott rá Szilágyiné Dávid Mónika, a Knorr-Bremse Hungária Kft. oktatási referense.
Kucsák László, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke szerint
a szakképzési rendszer átalakításának célja az, hogy a fiatalok hosszú távon is biztos megélhetést és karrierlehetőségeket tudhassanak magukénak.
_
hirdetés
_
hirdetés
Nem elhanyagolható a cégekkel való együttműködés sem, ezt az állítását Horváth József, az Aeroplex Kft. HR igazgatója is alátámasztotta, aki prezentációjában arról is beszélt, hogy a BGSZC-vel való együttműködés beigazolta várakozásaikat, sikeres volt, az ösztöndíjprogramot pedig hamarosan bővíteni tervezik.
Dr. Molnár András, az Óbudai Egyetem általános rektorhelyettese a szakképzés és a felsőoktatás összefonódásáról, együttműködéséről beszélt, és partnerséget ajánlott fel a szakképzés valamennyi jelenlévő képviselőjének, valamit kiemelte az utánpótlás fontosságát, nem csak a diákok, de a szakmai oktatók vonatkozásában is. Szigetvári Csilla, a víz-, gáz-, és fűtésszerelő szakma szakembere hitet tett a magyar szakképzés naprakészségéről, filmvetítéssel egybekötött beszámolót tartott a kazáni World Skills 2019-ről, és a magyar fiatalok ott elért sikereiről.
A szakmai konferencia egyik legfontosabb konklúziója az volt, hogy még több ember kell a szakmák világába és még több tanuló a szakképzésbe.
Stratégiai fontosságú, hogy a szakpolitika és a piaci szereplők együttműködjenek, a szakképzést a gazdaság igényeihez szabják, a hiányzó szakemberek pótlása folyamatos legyen, és hogy ezeknek köszönhetően az ország fejlődése töretlen maradjon.
Akit érdekel, a 2020-ban esedékes reformok után milyen szakmai képzések lesznek elérhetőek, az ITT olvashat róluk bővebben.