_
hirdetés
_
hirdetés
Szeretjük ezt a rovatunkat, mert olyan kérdések érkeznek időnként, amelyek eszünkbe sem jutnának.
Hát a mostani nagyon is ilyen. (Aki úgy gondolja, hogy „Hát”-tal nem kezdünk mondatot, annak pedig üzenjük, hogy: Hát de!) Na szóval a kérdés:
Milyen szakmával tudnék kimenni Amerikába dolgozni?
A rövid válaszunk
Szinte bármilyennel, de a nyerő irányok az egészségügy/gondozás, minden, ami építkezéshez kapcsolódik és természetesen IT minden mennyiségben.
A kicsit hosszabb válasz
_
hirdetés
_
hirdetés
Az Amerikai Egyesült Államokba olyan vízumot szerezni, amely főállású munkavállalásra is jogosít, szakmától függetlenül is irdatlanul nehéz. Még azoknak sem mindig sikerül, akiknek feleségük vagy férjük már az USA állampolgára. Ez azért van így, mert az amerikai politikusok (meggyőződésből vagy választói nyomás hatására) megpróbálják megakadályozni, hogy a külföldről beáramló munkaerő elvehesse az amerikaiak elől a munkahelyeket. S ha mégis, nagy nehezen sikerül ilyen vízumot szerezned, és mondjuk kapsz egy vagy két évre munkavállalást is engedő vízumot, ha az lejár, legvalószínűbb, hogy nem hosszabbítják meg, és simán kitessékelnek az országból.
Megoldás, ami tulajdonképpen nem az: Semmiképp nem javasoljuk, sőt óvunk tőle, de sokan vannak, akik kimennek egyszerű látogatóként (3 hónapig tartózkodhatsz így az ország területén), majd egyszerűen nem jönnek haza. Illegális bevándorlóként igyekeznek fenntartani magukat, alkalmi munkákból, amely persze sokszor jól fizet, de bármikor elkaphatnak, ami azért nem egy emberhez méltó élet. Mindenesetre van ilyen ismerősünk, 22 éve tartózkodik kint illegálisan, jól megél idősgondozásból, de haza azóta nem tudott jönni a családjához, mert „kinnragadt”.