_
hirdetés
_
hirdetés
Ezúttal Sopronban nyílt ki a pénzcsap, ugyanis több milliárd forintos komplex fejlesztés valósul meg a Soproni Szakképzési Centrum intézményeiben. A szakképzés területén folyamatos az infrastrukturális fejlesztés, hogy ti a lehető legjobb körülmények között szerezhessetek nem csak érettségit, de ezzel párhuzamosan szakmát is.
Folytatódott a szakképző intézmények fejlesztési programja. Ahogy korábban a szakmaverzum.hu-n beszámoltunk nektek, Hankó Balázs felsőoktatásért, szakképzésért, és felnőttképzésért felelős államtitkár elmondta:
a szakképző iskoláknak nyújtott fejlesztések országszerte 18 szakképző centrum 31 intézményének 34 helyszínén valósulnak meg, csaknem 96 milliárd forint értékben az 53 milliárd forintos építési beruházáson túl.
Ennek keretében a Soproni Szakképzési Centrum volt a soros, ahol több milliárd forintos fejlesztés valósult meg. A projekt részeként megújult a Vas- és Villamosipari Technikum tanműhelyében található gépészeti oktatóterem is, amelyet kedden adtak át. A beruházás keretében
_
hirdetés
_
hirdetés
– új padozatot kapott a tanterem, amit egy válaszfal megépítésével kettéosztottak, így két, 16-16 fő befogadására alkalmas oktatóterem jött létre. A megújult termeket a Gépi és CNC forgácsoló tanulók még a tavaszi szünet előtti napokban birtokba vehették.
– Felújították a teljes villamoshálózatot, új villanyóra szekrényeket és új csatlakozókat helyeztek el.
– A meglévő gépészeti eszközparkot új berendezésekkel egészítették ki, a gyakorlati oktatást ezentúl két darab új, univerzális marógép, egy palástköszörű, két-két CNC-eszterga és CNC-maró vezérlés kiépítés, továbbá CNC-eszterga szimulációs programok segítik.
„A komplex fejlesztés keretében több intézményünk épülete újul meg, illetve a kormányzati forrást eszközök fejlesztésére is fordítjuk. A Vas- és Villamosipari Technikum tanműhelyében egy közel kétszáz négyzetméteres épületrész is épül, ahol három műhely kap helyet. Emellett az iskolánk főépületét energetikailag korszerűsítjük” – mondta Kuntár Csaba, a Soproni Szakképzési Centrum főigazgatója.
„Fontos feladat a huszonegyedik századi szakképző intézményeinek infrastrukturális fejlesztése, hogy azokat a tanulókat, akik ezt a képzési formát választják egy olyan környezet fogadja, amely megfelel a kor szellemiségének. A szakképzők diákjai a gazdaság számára is fontosak, így kiemelt célunk, hogy a szaktudásuk egy biztos alapot jelentsen a pályakezdésben, és megtalálják a helyüket az életben” – fogalmazott Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke.
Forrás: kisalföld.hu/szakmaverzum.hu
Címlapi fotó: Máthé Daniella