_
hirdetés
_
hirdetés
A vízkereszttől hamvazószerdáig tartó időszak a néphagyomány szerint a farsang időszaka, azaz az evés-ivásé, az ünneplésé, a maskaráké, a vidámságé és a párkeresésé… Ha a történelem szempontjából nézzük, akkor mindig is a téltemetés-tavaszvárás időszaka volt. Hja, mi már nagyon várjuk a tavaszt!
A farsangot, mint ünnepet, már egészen az ősi, pogány időkből eredeztetik, mely alapja tulajdonképpen nem sokat változott, csak a formája lett más. Magyarországon a középkorban honosodott meg az ünneplés, a polgárság szempontjából német, az arisztokrácia szempontjából viszont az olasz, francia hagyományok szerint.
A farsang minden formájában elengedhetetlen kellék az álarc és bármilyen maskara. Ezen az ünnepen az a szép, hogy egy kicsit mindenki más lehet, az álarc mögé elbújva szabadabban ünnepelhet.
Ha a farsangi időszakról esik szó, nem hagyhatjuk ki Európa egyik leghíresebb mulatságát, a Velencei Karnevált, amely idén január 27-től február 13-ig tart. Ez az esemény a pazar maszkokról és a látványos felvonulásokról szól.
_
hirdetés
_
hirdetés
Magyarországon az egyik leghíresebb télűző eseményünk a Busójárás, ahol valóban inkább a tél elijesztéséről és nem a tavaszvárásról vagy a párkeresésről beszélünk.
De ha nem is az ilyen nagy eseményeket nézzük, óvodától, iskolától kezdve, cégeken és baráti társaságokon át mindenki megszervezi a maga farsangi mulatságát. Bár, ahogy egyre feljebb megyünk életkorban, egyre kevésbé divat a beöltözés, pedig az elég vicces tud lenni!
Ééééés, nem ússzátok meg! Nézzük, milyen jelmezek vannak a szakképzés témakörben.
A szakmák kiapadhatatlan témakörei a farsangi beöltözésnek. A legáltalánosabb a rendőr, a tűzoltó, az orvos, a nővér, de miért ne lehetnél villanyszerelő, vagy bármi más, amihez elég csak egy-egy jellegzetes eszközt magadhoz venni, és voilá. Ha utolsó pillanatos vagy, készíts magadnak pl. kartonból fésűt, vagy kalapácsot, egy robotkart, esetleg egy óriási sodrófát és papírból szakács sapkát. Légy kreatív! Tudd, a neten mindent is megtalálsz!