_
hirdetés
_
hirdetés
Ahogy látjuk, bírjátok a Ti kérdeztétek rovatunkat. Nekünk is kezd a kedvencünkké válni. Rendszeresen olyan kérdések jönnek, amelyeken igazán el lehet és el is kell gondolkodni. Ilyen az eheti kérdés is.
Melyik szakma jobb fizetés szempontjából másodállásnak?
Persze tartozik hozzá egy kis kiegészítés, amelytől még izgalmasabb lesz a felvetés:
Mérnökként dolgozom. Nettó 580 eFt a fizetésem. Úgy érzem, ez nem valami sok ilyen hatalmas infláció mellett, ezért munka mellett szeretnék kitanulni egy szakmát. A villanyszerelő és a burkoló az, ami érdekel. Mindkét szakma ugyanannyira szimpatikus. Az alapján szeretnék dönteni, hogy melyikkel lehet több pénzt keresni. Először másodállásban szeretnék maszekolni a mérnöki gyári munka mellett.
_
hirdetés
_
hirdetés
A rövid válasz: igen egyszerű lesz: mindkét szakma keresett és a kereset is magas lesz. Amúgy pedig tök jó, hogy tanulni akarsz még.
Picit hosszabban viszont: Nehéz a választás, ha ez a két szakma jöhet szóba. Sokan egyből rávágnák, hogy a villanyszerelőt válaszd, mert a burkoló fizikailag nagyon megterhelő, különösen a térdeket, derakat. Ugyanakkor a villanyszerelés is fizikai munka – hiába kell hozzá elméleti tudás: létrára fel-le, falban horony vésés, vezetékek behúzása, emeletre fel-le cipekedés, adott esetben görnyedt testhelyzetben való szerelés, ha csak úgy férsz el.
A legjobb tanácsunk talán az lehet: ne – kizárólag – a lehetséges kereset alapján dönts! Találd ki, próbáld ki, hogy mi az, amit igazán szívesen csinálnál, főleg, hogy munka mellett, extra erőt beleadva kell majd dolgoznod. Azt válaszd, amelyik nem csupán gazdagabbá, de bolodogabbá is tesz!