_
hirdetés
_
hirdetés
Ne ülj otthon, használd ki a nyarat és gyűjts élményeket. Ha esetleg nincs ötleted, most elhoztunk 5 menő úti célt, amit érdemes felkeresni.
1. Jedlik-csobogó, Győr
Győr egy valódi ékszeres doboz. Számos látnivaló akad a kiváncsi tekintetek számára. A Jedlik-csobogó immár 10 éve a Gutenberg téren foglal helyet. Ez a türkiz, szódásüveget formázó szobor ivókútként is szolgál, amely a nagy nyári melegben a kirándulók számára igazi felüdülést hozhat. Az alkotást Hefter László, a város híres üvegművésze hozta létre.
A csobogót Jedlik Ányosról nevezték el, akihez többek között a szódavíz feltalálása kötődik. Szikvíz nélkül nem jöhetne létre a sokak által kedvelt ital, amely nem más, mint a fröccs. A kút ezért Győr újító, haladó szellemiségének megtestesítője lett.
2. Tapolcai Halas Lépcső
Tapolcát legtöbbször a tavasbarlang miatt emlegetik, ám a felszínen ugyanúgy tartogat érdekességeket az oda látogatóknak. A 2016-os Pisztráng Fesztiválon avatták fel, az immár városi nevezetességnek tekinthető Halas Lépcsőt.
Világszerte, így hazánkban is egyre elterjedtebbek a csupasz köztéri felületek díszítése. A híres chilei Valparaisonban található, nem mindennapi lépcsősor adta az ötletet a Tapolcai Halas Lépcsőhöz.
A lépcsősor a Malom-tó partjára vezet, melyben ugyanolyan úszkáló koi pontyokat figyelhetünk meg, mint amelyeket a festmény is ábrázol. Az alkotást Varjas Judit hozta létre a városvezetőség felkérésére. Az előzetes előkészületek után a művészi munka 16 és fél napot, valamint 30 kg festéket vett igénybe.
3. Győr-Veszprém vasútvonal
A vasútszerelmeseknek és másoknak egyaránt élményt nyújt az ország egyik legszebb vasúti pályája, a Győr-Veszprém vasútvonal.
_
hirdetés
_
hirdetés
Ez a vasúti szakasz a Bakonyt szeli át. A hegyek között lassan kanyargó szerelvény lehetőséget kínál a nézelődésre. A vonat ablakán kitekintve a Bakony élővilágán kívül látni lehet például a Pannonhalmi Bencés Főapátságot. Az útvonal áthalad több, kincseket rejtő településen. Érdemes leszállni és körülnézni a Cseszneki várnál vagy éppen a nyúli pincesornál.
4. Kolodko szobrok, Budapest
A miniatűr bronzszobrok köznapi elnevezésüket alkotójukról, Kolodko Mihályról kapták. A szobrász Ungváron született, anyai ágról magyar kötődésű és 2017-ben költözött Magyarországra.
Ekkoriban jelent meg Budapesten az első apró szobor, amely az ismert meséből, A nagy ho-ho-horgászból ábrázolja a Főkukacot.
A budai és pesti oldalon egyaránt található az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő kis alkotásokból, szám szerint húsz darab.
Egy délutánt biztosan rá kell szánni, ha az összes apróságot meg akarja valaki találni. Többek között a szobrok számát gyarapítja néhány mesekarakter, mint például a Kockásfülű nyúl, Breki és Mekk Elek.
5. Isten tenyere kilátó, Cserhát
A Kéz vagy másnéven Isten tenyere kilátó tökéletes célpont lehet a kikapcsolódásra vágyók számára. A Hollókő és Felsőtold határán, a Cserhát vonulatai között található műalkotást 2020-ban adták át.
Annak sem kell tartania tőle, akinek esetleg tériszonya van. A fából készült hatalmas kéz a földön, egy kilátóponton helyezkedik el. Kedvelt pihenőhelye az Országos Kéktúra ezen szakaszán kirándulóknak.
A kilátóhoz két útvonal vezet. A Hollókő felől érkezőknek oda és vissza 6 km-t, míg a Felsőtold irányából induló látogatók számára nagyjából 5 km sétát jelent az út.