_
hirdetés
_
hirdetés
Az ország 41 szakképzési centruma közül elsőként és egyedüliként a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum és Kollégium épületében alakítottak ki munkahelyi bölcsődét. Mondjuk Szegeden van már egy hasonló kezdeményezés, ott elsősorban az iskola diákjainak gyermekei a célközönsége, mi annak kis nagy rajongói vagyunk.
_
hirdetés
_
hirdetés
A kollégiumban kialakított új minibölcsőde a félegyházi szakképző iskola családbarát jellegét erősíti. Az intézményben olyan feltételeket szeretnének teremteni, amelyekkel támogatni tudják a gyermeket vállaló családok mindennapjait. A beruházásra még 2021-ben nyert a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. pályázatán 24 millió forint támogatást a Kossuth Szakképző Iskola. Ebből valósították meg a kollégiumon belül az átalakítást, illetve ebből a pénzből finanszírozták a bútorok, játékok és egyéb felszerelések beszerzését is.
Elsősorban az iskola, annak tagintézményei, illetve a gyakorlati képzést biztosító partnerek dolgozóinak gyermekeit fogadják az új létesítménybe. Amennyiben marad hely, akkor felvesznek olyan gyermekeket is, akiket nem tudnak fogadni az önkormányzati bölcsődék.
A munkahelyi bölcsőde új lehetőség a kisgyermekes munkavállalók megnyeréséhez és megtartásához, mert segíti a szülőket feladataik hatékonyabb elvégzésében, hozzájárul ahhoz, hogy a gyermeket nevelő munkavállalók tartósan elkötelezett tagjai legyenek a munkahelyi közösségnek. Ugyanakkor dolgozik olyan nyugdíjas pedagógus is az iskolában, aki az unokáját íratta be a bölcsődébe.
Folytatva a fent idézett szegedi utat, olyan diák is érdeklődik a bölcsőde iránt, aki terhessége okán szakította meg az intézményben tanulmányait, és mivel gyermeke már bölcsődés korú, folytatná az iskolát. Az új bölcsőde egyelőre két embernek biztosít munkát, mindazonáltal jó lehetőség arra is, hogy az intézményben tanuló kisgyermek-gondozók szakmai gyakorlatot szerezzenek.