_
hirdetés
_
hirdetés
Az egyik legnépszerűbb nyelvvizsga szolgáltató Magyarországon a Euroexam. Mondjuk érthető is, mert a feladat típusok egészen életszerűek, a vizsgáztatók normálisak, a háttéranyagok is rendben vannak. Na, de majd most!
Igazából most egy kicsit megint jobb lesz az élet, mert
több idő lesz az olvasott szöveg értését és az íráskészséget tesztelő feladatok megoldására, a vizsgán a korábbinál kevesebb műfaj kerülhet elő, és bevezetik a „checklist-alapú” értékelést.
Részletesen pedig: Ezentúl tíz perccel több időt adnak a vizsgázóknak a „Reading/Lesen”, vagyis az olvasásértést tesztelő részben. A Euroexam szerint a stressz ugyanis a felkészült nyelvtanulók teljesítményét is befolyásolja, így különösen számít az időfaktor.
_
hirdetés
_
hirdetés
Az íráskészséget tesztelő feladatoknál is van változás. Egyetértünk, hogy B2 szinttől az íráskészség többről kell szóljon, mint egy rövid baráti levél megírása. A sikeres vizsgához többféle műfajjal és hétköznapi témával is meg kell tudni birkózni. 2022. szeptembertől viszont a B2-es és a C1-es szinten is háromra szűkítették a műfajválasztékot.
Ezentúl online komment, esszé és műkritika közül lehet majd szabadon választani. A szövegek megírására is több idő jut majd, ez a vizsgarész is tíz perccel hosszabb lesz.
A diákok és a felkészítő tanárok számára az egyik legnehezebb feladat megítélni, hogy a szöveg elég jó-e a sikeres vizsgához. Ezért bevezetik a Euroexam-vizsgák „checklist-alapú” értékelését, ennek első lépéseként közzétették az íráskészséget mérő rész ellenőrzőlistáját, amellyel felkészülés közben is ki lehet deríteni, hány pontot ér az adott szöveg. Nagyjából. Aztán majd a vizsgán kiderül.