_
hirdetés
_
hirdetés
Az együttműködési megállapodások nem mindig válnak valóra, de főleg nem biztos, hogy érdekelnek titeket. Erre viszont most érdemes figyelnetek! Együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai Szakképzési Centrum, a BSZC Kemény Gábor Technikum és a Magyar Szállítmányozók Szövetsége (MSZSZ). A cél pedig: a magyarországi szállítmányozási oktatás és felnőttképzés újraindítása és a képzési színvonal emelése.
Hogy miért fontos a szállítmányozás? Egyrészt azért, hogy a rendelt kütyüd hamar megérkezzen hozzád.
Másrészt pedig, Dr. Lányi Márton, az MSZSZ elnöke szerint „egy profi szállítmányozó komoly versenyelőnyt jelent. A nemzetközi térben működő vállalatoknál már régóta elengedhetetlen egy szállítmányozó partner, de bármilyen méretű vállalkozások képesek profitálni egy jól képzett szállítmányozó szakemberből. Üdvözöljük a Békéscsabai SZC Kemény Gábor Technikum elkötelezettségét a szakma iránt, és reményünket fejezzük ki, hogy Békéscsaba és környéke a szállítmányozók új nemzedékének képzési bázisa lesz.”
Azt tudnotok kell, hogy bár logisztikai képzések vannak, de Magyarországon a szállítmányozó szakma utánpótlásképzése nem volt megoldott, mert az OKJ-s rendszer 2021-ben megszűnt.
_
hirdetés
_
hirdetés
Az MSZSZ kidolgozta azt a programkövetelmény-javaslatot, amely meghatározza azt az alapvető tudásszintet, amit a szakma mértékadó vállalatai elvárnak egy újonnan belépő munkatárstól.
A programkövetelmény az Innovációs és Technológiai Minisztérium jóváhagyását követően tavaly szeptemberben bekerült az engedélyezett és hivatalosan oktatható szakmai képzések közé. Ez alapján elkészült a – nem túl kreatív című – Szállítmányozás szaktankönyv, amelyre egyébként kimondottan nagy igény mutatkozik a piacon, hiszen az utolsó, a szakma által mértékadónak tartott szállítmányozási szakkönyv kiadása óta évek teltek el, az iparág pedig forradalmian átalakult.
A BSZC Kemény Gábor Technikum az elsők között indítja el a képzést, az együttműködés keretében pedig az MSZSZ szakmai támogatást nyújt a technikum részére, segít a gyakorlati helyek kiválasztásában, részt vesz a szakkönyv beszerzésében, valamint biztosítja a szövetség által szervezett szakmai szemináriumokon és rendezvényeken való részvétel lehetőségét. A Kemény Gábor Technikum vállalja a magas színvonalú szállítmányozási képzés biztosítását, a tehetséges és angolul jól beszélő diákok szakma felé orientálását és a szállítmányozási képzés népszerűsítését Magyarország dél-keleti régiójában.
Szóval ennek az együttműködési megállapodásnak úgy látszik, tényleg volt értelme!