_
hirdetés
_
hirdetés
A következő néhány napban befejeződik a tanévkezdéshez szükséges 13 millió tankönyv gyártása, ami azért nem semmi feladat lehet.
Az, hogy a tankönyveket sikerült idejében kinyomtatni annak köszönhető, hogy a kormány az előző években az ellátás biztonságának érdekében jelentős lépéseket tett; ilyen volt például az, hogy a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Kello) felvásárolta az Alföldi Nyomdát. Meg nyilván még egy csomó más dolognak, de azért saját kapacitással tervezni nyilván könnyebb.
Ami a ti szempontotokból a lényeg: a köznevelésben és a szakképzésben tanuló valamennyi diák ingyen kapja a tankönyveket már három éve.
_
hirdetés
_
hirdetés
A most következő tanév tankönyvjegyzékében 2435 tankönyv és munkafüzet közül válogathattak az intézmények, és ősszel már három újabb – a 3., a 7, és a 11. – évfolyamra érkeznek átdolgozott tankönyvek, amelyek egy része nemcsak papíralapon, hanem digitális verzióban is elérhető, ami azért inkább elvárás, mint nagy dolog 2022-ben. A folyamat egyébként a következő tanévben zárul, a fejlesztők már a 4., 8., 12. évfolyamos tankönyveken dolgoznak.
Jöjjenek a számok, mert azok jó nagyok: az iskolák idén 11,8 milliárd forint értékben rendeltek könyveket, ebből 329 millió forintot költöttek speciális nevelési igényű (SNI) gyerekeknek szóló taneszközökre. Az új köznevelési és szakképzési tankönyvjegyzékről 40 kiadó 2435 különböző kiadványa, köztük számos új fejlesztésű tankönyv közül rendelhettek az iskolák. A tankönyveket a Kello augusztusban szállítja ki az iskolákba. A megrendelt 13 millió tankönyv 83 százaléka állami kiadású, a pótrendeléseket augusztus 20. és szeptember 15. között lehet leadni.