_
hirdetés
_
hirdetés
Légi és Gépipari Képzőközpontot adtak át Békéscsabán. Lehet, hogy azt gondoljátok, ez egy unalmas cikk lesz, de azért érdemes még maradni pár sor erejéig, mert nem semmi beruházásról van szó!
Például azt is érdemes tudni, hogy a 2,5 milliárd forintból létrehozott központban képzik majd az épülő gyulai Airbus-gyár alkalmazottait is, úgyhogy tényleg világszínvonalú központról van szó.
Na meg azt, hogy a képző központban professzionális anyagvizsgálókat, automatizált vágóeszközöket, mérőlaborokat, szimulációs termeket, CNC esztergákat szereztek be, és
országosan egyedülállóan itt érhető el a szakképzésben öttengelyes marógép.
Az új központban oktató kollégák ráadásul kéthónapos külföldi tanulmányúton vettek részt a legfrissebb ismeretek megszerzése érdekében. Szóval minden készen áll az induláshoz.
_
hirdetés
_
hirdetés
Aztán ott van a tény, hogy a magyar ipar termékeinek 70 százaléka a high-tech szektorba tartozik, amivel Magyarország az első helyen áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországai között. A magyar iparfejlesztési tervek is ennek a szektornak az erősítését célozzák, ide tartoznak majd a várhatóan már nyártól üzemelő Airbus-gyárban gyártott alkatrészek is. Szóval a magas minőségű és magas hozzáadott értékű ipari gyártásban nagyon jó helyen állunk, ami hihetetlenül fontos dolog!
És ha már high-tech és repülés: elkészült a békéscsabai reptér fejlesztési koncepciója is, ráadásul a cél az, hogy Békés megye legyen az ország légiipari fejlesztésének egyik központja, úgyhogy simán mondhatjuk, hogy a megye szárnyal.
De még mindig van jó hír. A Békéscsabai Szakképzési Centrum néhány hónapja vette birtokba a Nyomdaipari Képző Központot is, amelybe azóta is özönlenek a diákok, még Budapestről is.