_
hirdetés
_
hirdetés
2022. március 8-án rendezték meg a Tanulj Szakmát! – Pályaorientációs és Szakképzési Börzét. Hatodik éve, hogy ezzel a rendezvénnyel segítik a pályaválasztás előtt állókat. Idén is közel 70 kiállító és több száz ember látogatott ki a BOK csarnokba.
Németh-Tóth Edit, az esemény főszervezője elmondta, hogy kiállítóként minden olyan budapesti szakképzési intézmény, duális képzésben résztvevő munkáltató részt vesz, akik meghatározó szerepet töltenek be a budapesti centrumok között.
A rendezvény fő céljai között szerepel, hogy a
szakmatanulás iránti hajlandóság növekedjen,
lehetőségeket kínáljon az idelátogatóknak és egyfajta felvilágosítást adjon a hazai szakmatanulásról.
Kiállítói szemmel
A kiállítók között volt többek között a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum is. Szilágyi Zoé és Fabók Kata maguk is tanulók, mindketten vállalkozási és ügyviteli intézőnek készülnek. Elárulták, hogy azon kívül, hogy a tanulásukat ösztöndíjjal támogatják, a tanáraik is nagyon segítőkészek és az órarendjük is nagyon rugalmas.
„Olyanok jelentkezését várjuk, akik a gazdasági tárgyak felé irányultak ”
– tette hozzá Zoé. ,, Nem gond az sem, ha nincs elképzelésed a jövődet illetően, itt egy olyan jó gazdasági alapismeretet szerzel, hogy az az élet minden területén jól jön” – egészítette ki Kata.
Diák szemmel
_
hirdetés
_
hirdetés
Két srác, Prohászka Péter és Pesser Milán egy osztálykirándulás keretén belül látogattak el a kiállításra. Az Érdi Szakképzési Centrum Kós Károly Szakképző Iskola kilencedik osztályos tanulói épületgépészet szakon vannak, azon belül a gázhálózat szerelés érdekli őket a leginkább. Elmondásuk alapján ők már megtalálták a számításaikat, de nagyon érdekes szakmákkal, munkáltatókkal találkozhattak itt.
A szakképzési centrumok standjain kívül egész napos, színpadi beszélgetések is voltak. A műsorvezető Ujvári Zoltán, Zola volt, aki egész nap izgalmas beszélgetéssekkel színesítette a rendezvényt. Többek között szó esett, hogy mi alapján választanak pályát a gyerekek. Vagy éppen milyen új utak, lehetőségek is rejlenek az egészségügyi oktatásban.
Egy ilyen beszélgetés alkalmával volt vendég Hajas László, mesterfodrász.
Ő például úgy lett fodrász, hogy az édesanyja többek között fodrászmodell volt. Így aztán, mikor pályaválasztás előtt állt, akkor mondta, hogy legyen fodrász, László pedig az lett.
Szerinte nagyon fontos, hogy egy fodrásznak is legyen szakmai bizonyítványa, hiszen ismerni kell a különböző anyagokat, eszközöket. Ha valaki otthon áll neki a saját haja elkészítésének, nagy valószínűséggel tönkre teszi a haját, aminek több évbe is beletelhet míg újra egészséges lesz.
László elmondta, hogy a fodrász legfontosabb tulajdonsága, hogy szeresse az embereket. Szeressen adni az embereknek, és akarja megismerni nemcsak a vendégek hajtípusát, hanem magát a vendéget is.
,,Minden szakma egy életen át tartó tanulás ” –
mondta el a véleményét. Szerinte, ha valaki valamit jól akar csinálni, akkor mindig fejleszti magát és belerakja a megmaradt erejét, hogy jó szakemberré váljon.