_
hirdetés
_
hirdetés
Jövő júliusban indul a termelés a gyulai Airbus-gyárban, amely teljes kapacitással valószínűleg csak 4-5 év múlva fog működni, de akkor is: mennyire menő már?!
Megszokhattátok, hogy mi a szakképzésről írunk. Akkor, hogy kerül ide egy ilyen hír? (Azon túl persze, hogy mennyire menő már, hogy Airbus gyár lesz Magyarországon?!) Hát úgy, hogy a Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) Trefort Ágoston Technikum és Szakképző Iskolában – ahol pénteken éppen nyílt napot tartottak a leendő diákoknak – hamarosan létrejövő Airbus Légi- és Gépipari Képző Központból, „az akadémiáról” folyamatosan kerülnek majd ki azok a munkavállalók, akiket alkalmazni tudnak. És még mondja valaki, hogy a szakképzés nem szexi!
_
hirdetés
_
hirdetés
Balogh Csaba, a központ vezetője a nyílt napon elmondta, a központ Európában is egyedülálló lesz abból a szempontból, hogy olyan termelő- és forgácsológépeken tanulhatják a diákok a programozást, a méréseket, az anyagvizsgálatot és akár a javítási-karbantartási folyamatokat is, amelyeken később a gyárban dolgozni fognak.
A központ egyik részén kifejezetten a gép- és alkatrészgyártás technológiai ismereteit lehet elsajátítani, másik része egy felületkezelő tanműhely lesz, ahol már építik az Európában is egyedülálló galvanizálósort.
Az akadémián a speciális szakirányú továbbképzések kétéves alapképzésekre épülnek, a majd ott oktató tanárok pedig jelenleg is továbbképzésen vannak Franciaországban.
A speciális gépeken egyszerre maximum 12 személy képzését tartja megvalósíthatónak; a képzések 3-6 hónaposak lesznek, így „nyárra már kijöhet az első végzett csoport”, akik akár el is kezdhetik a munkát a jelenleg is épülő Airbus-gyárban.