_
hirdetés
_
hirdetés
Újabb szakaszába lépett a Szakképzési Centrumok és intézményeik honlapjainak strukturális átalakítása – derül ki a Szakmaverzum birtokába jutott információkból. Az intézmények weboldalait teljes egészében az Egységes Digitális Információs Rendszer fogja közre a jövőben, a projekt megvalósításáért az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. felelős.
Az Egységes Digitális Információs Rendszer (EDIR) égisze alatt futnak tovább a hazai Szakképzési Centrumok és intézményeik weboldalai. A rendszert az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal támogatási döntése alapján hozta létre, a cél pedig az volt, hogy
„a jelenlegi, különböző színvonalú, struktúrájú és tartalmú honlapok egy egységes, professzionális rendszer részeként működjenek”.
A Szakmaverzum úgy tudja, hogy az EDIR fejlesztése jelenleg is zajlik, ennek keretein belül pedig szeptemberben kiküldtek egy tájékoztatólevelet a Szakképzési Centrumok intézményei számára, hogy minél előbb csatlakozzanak a rendszerhez.
_
hirdetés
_
hirdetés
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fenntartásában működő 41 centrum, és azok valamennyi iskolája weblapjának átállási határideje 2021, információink szerint idén eddig 8 Szakképzési Centrum és 10 intézmény csatlakozott.
Indoklásként szerepel, hogy az EDIR révén könnyen összehasonlíthatóvá válnak az egyes intézmények, centrumok által kínált lehetőségek, javul a felhasználói élmény, valamint biztosítottá válik az információáramlás.
Az IKK szerint ez azért is kiemelkedően fontos, mert ezek az intézmények felelnek a szakmai oktatás jó hírérért, közvetítik a környezetük felé a szakképzés eszközrendszerének és módszertanának megújulását, – áll a szakképzési centrumoknak eljuttatott levélben.
A Szakmaverzum kíváncsi volt rá, hogy
mi a helyzet azokkal az intézményekkel, akik saját költségen modernizálták weboldalaikat, adminisztrációs felületeiket,
ezért megkereste az IKK illetékeseit, hogy nekik jár-e valamiféle kompenzáció. Cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ kérdéseinkre, azt viszont megtudtuk, hogy akik a jelenlegi honlapjukat pályázati úton hozták létre, így kötelezettséget vállaltak azok fenntartására, azoknak a régi honlapjuk egy úgynevezett – fogalmaz a levél – aldomainre kerül és „az új oldalon egy link mutat majd a régi oldalra, ezzel eleget téve a kötelezettségeiknek.”