_
hirdetés
_
hirdetés
Egy hároméves programot valósított meg a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum. A kezdeményezéshez uniós támogatást kaptak – a Széchenyi 2020 programból csaknem 540 millió forintot nyertek el.
A program célja az diákok korai iskolaelhagyásának csökkentése volt. Eredményes is lett, hiszen az oktatást, felzárkóztatást és eszközbeszerzést is magában foglaló program eredményeként az intézményekből kevesebb tanuló morzsolódott le.
Az elnyert pénzből az alapkészség-fejlesztést és a korai iskolaelhagyás szempontjait figyelembe vevő infokommunikációs és szakmai oktatást segítő eszközöket vásároltak.
Matematikát, programozást és robotikát oktattak a diákoknak, és ezt a többi között a robotépítésnél, 3D-nyomtatásnál, lézervágásnál, illetve a fa- és fémmegmunkálásnál hasznosították.
_
hirdetés
_
hirdetés
A programban felmérték a 9. osztályos tanulók kompetenciáját, és ennek eredménye alapján a tanulók mintegy tíz százalékát kis létszámú csoportokban fejlesztették. Három év alatt 3,3 százalékkal csökkent a korai iskolaelhagyók száma – ez több mint 150 diákot jelentett –, miközben az érdemjegyek is javultak.
A szakképzési centrum vezetői és pedagógusai közül 220-an vettek részt továbbképzéseken. A tíz tagintézmény mindegyikében megvalósítottak valamilyen részprogramot, egyebek mellett roma mentori segítséget nyújtottak a rászorulóknak, előadásokat tartottak a kiközösítés- és zaklatásmentes iskolai légkör megteremtéséért, továbbá nyári táborokat és színház-látogatást, a sikertelenül vizsgázó diákoknak pedig felkészítő korrepetálást szerveztek.
(MTI nyomán)