_
hirdetés
_
hirdetés
A ponthatárok megjelenésével néhányotok megnyugodhatott, azonban sokan vagytok, akiket nem vagy nem oda vettek fel, ahová igazán vágytatok. Ilyenkor aztán elindul a puzzle darabok keresése, hogy mi is legyen.
„Menjek oda ahova felvettek vagy mit is kellene csinálni?”
Az idők során valahogy úgy alakult, hogy aki diplomával rendelkezik, arról automatikusan azt gondoltuk, hogy sikeresebb lesz az életben, többet fog keresni.
Ez a régi sztereotípia azonban mára már megdőlt.
Egyfelől a világ gyorsan változik, és bizonyos egyetemi szakok nem voltak képesek alkalmazkodni a megváltozott igényekhez. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy még mindig azt és ugyanúgy tanítják, ahogy 20 évvel ezelőtt. Ezekre a szakokra viszonylag könnyű bejutni, és elvégzésükbe se fogsz belegebedni. Annyi haszna biztos lesz, hogy 3 év folyamatos Sziget vár rád. Hogy aztán mennyi hasznát veszed majd az életben, az már más kérdés.
Mindenesetre sogenannte „diplomád” az lesz.
A másik opció, hogy a szakképzés felé fordulsz.
Érettségivel már 2 év (néhány esetben 3 év) alatt szakmát szerezhetsz,
_
hirdetés
_
hirdetés
aztán ha megtetszett, még mindig ott a szakirányú felsőoktatás lehetősége. Eben az esetben már határozott céllal mehetsz egyetemre, hogy még jobb legyél a szakmádban. A duális szakképzési rendszer miatt (amikor cégnél vagy kint gyakorlatot tanulni), a képzés befejezése után
már pontosan tisztában leszel az adott terület piaci viszonyaival, milyen lehetőségek rejlenek benne, mennyit lehet keresni vele.
Bukni nem tudsz vele, mert az új szakképzési rendszerben már csak olyan szakmákat tanítanak, amelyekre van valamekkora piaci igény, míg ez egyes egyetemi szakoknál ez nincs így.
Mutatunk egy kis segítséget is. Bátran lapozd fel ezt a füzetet és szerezz infót a képzésekről. Az új szakképzési rendszerről ITT (meg még vagy száz helyen) írtunk.
A legfontosabb dolog talán, hogy tájékozódj, gyűjtsd be az info-morzsákat mielőtt döntesz. Mi szurkolunk Neked!