_
hirdetés
_
hirdetés
Szeretnéd, ha kisbolygót neveznének el rólad?
Akkor semmi egyebet nem kell tenned, mint jelentkezni a 30. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre, mert az ideiben már az eredményhirdetés is meg volt, szóval kicsit lemaradtál.
A szakképzés jól szerepelt a versenyen, országosan kilenc szakgimnázium diákjai részesültek kiemelkedő dicséretben.
Sok mindent feltaláltak a srácok: palacsintasütő robotot, otthoni eszközökből elkészíthető szeizmográfot és okospincét is.
Az EU 1988-ban hirdette meg először középiskolásoknak, hogy figyelmüket a tudomány, a technológia és a kutatásfejlesztés lehetőségeire irányítsa. Évente 25 ezer középiskolás indul saját országos versenyén. Ez nagyjából úgy működik, mint foci-Eb előtt a selejtezők.
A Fiatal Tudósok Versenye elnevezésű döntőbe, csak a legjobb találmányok jutnak be.
Ha jó vagy a természettudományos tárgyakból – vagy érdekel a környezetvédelem, az informatika, a távközlés és a műszaki tudományok, esetleg a matematika – már csak egy ötletre van szükséged! Itthon nyerd meg az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt és lehetőleg szerepelj jól az európai döntőben is.
Eddig könnyű volt az út a kisbolygód felé.
_
hirdetés
_
hirdetés
A neheze az USA-ban következik, mert meg kell nyerned a világ legnagyobb ifjúsági tudományos és műszaki tehetségkutatóját (ISEF). Minden évben más amerikai városban rendezik meg, 15-21 év közötti lányok és fiúk számára.
Közülünk egy budapesti középiskolásnak sikerült ez győzelem 2005-ben, Phoenixben (USA) először.
Rátai Dániel tarolt, hat fődíjat zsebelt be számítástechnikában és még abban az évben kisbolygót nevezett el róla egy tudományos társaság. A bolygó neve Rátai 21724, átmérője 3-6 kilométer, dőlésszöge 5,7 fok, és a Napot 3 és fél év alatt kerüli meg.
Leonar3Do elnevezésű találmánya egy integrált szoftver és hardver platform, amely virtuális valóság környezetet képes teremteni. Lehet vele térben objektumokat alkotni tervezéshez, formázáshoz, teszteléshez, tudományos kísérletekhez, vagy oktatáshoz.
Ha kedvet kaptál a versenyhez, kérd kedvenc tanárod segítségét és nevezzetek 2020. november 25-ig!