_
hirdetés
_
hirdetés
Egyre szélesebb az út a felsőoktatás felé: január 28-án a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum olyan megállapodás kötött az Óbudai Egyetemmel, amely ezt teszi lehetővé.
A szakképzési centrum és az egyetem egy olyan programot indít, amelyben igyekeznek a lehető legsimábbá tenni az utat a hallgatók számára. A műszaki tárgyakat közösen dolgozzák ki, így a középiskolai szakmai tananyag tökéletes összhangban áll majd az egyetemivel.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az egyetemi felvételi eljárás szinte formasággá válik.
A végzett technikusok ugyanis úgy kezdhetik meg egyetemi tanulmányaikat, hogy az első évben számos tantárgyukat beszámíthatják technikusi éveikből, gyakorlatilag azonnal megkapják a kreditjeiket, anélkül, hogy egy betűt tanultak volna az a egyetemen.
A szakképzési centrum és az egyetem közti megállapodás fontos része természetesen az oktatók felkészítése. Ezen a téren is van átjárhatóság, egymás oktatói taníthatnak a másik intézményben,
így az is előfordulhat, hogy a technikumban megismert szakoktató áll majd az egyetemi katedrán is.
_
hirdetés
_
hirdetés
Ami hallgató szemszögből is jó, hiszen mindenki szereti azt a tanárt, akit már kiismert, tudja, hogy lehet jó lenni nála, vagy hogy lehet felbosszantani, ha éppen az volna a cél.
Prof. Dr. Kovács Levente rektor szerint az Óbudai Egyetem, a hazai gyakorlatorientált képzést biztosító meghatározó műszaki felsőoktatási intézményként szorosabb kapcsolat kialakítására törekszik a műszaki szakemberképzés kiemelkedő központjával, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrummal. E cél elérését segítheti a megálmodott – de még megvalósítás alatt álló – gépészeti- és villamosmérnöki életpályamodell.
Dr. Horváth Béla, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum főigazgatója jelentős stratégiai lépésnek nevezte a megállapodást, amelynek alapja a Szakképzési Törvény tavalyi módosítása. Ez a lépés fordulópontot jelent a szakképzésben és reform erejű, melyre a ’90-es évek óta nem volt példa.
Remélhetőleg, a megállapodást hamarosan tartalommal tölti fel a szakképzési centrum és az egyetem, így pedig a gépészeti szakmákban tanulóknak szeptembertől valóban egyenes útjuk vezet majd a mérnökképzésbe.