_
hirdetés
_
hirdetés
Talán nem mondunk újat azzal, hogy a klímaváltozás hatása elleni harc szupercsapatát nem hisztisen üvöltöző tinilányokból toborozzák. Ebben a háborúban ők kb. annyira hasznosak, mint szabadbölcsésznek a svédfogó.
A World Economic Forum közzétette a világ 2020-ra várható legsúlyosabb kockázatait.
A Világgazdasági Fórum előrejelzését érdemes komolyan venni. Az 1971-ben, Svájcban alapított alkapítványként működő szervezet leghíresebb rendezvénye az évente Davosban megtartott gazdasági világcsúcstalálkozó, ahol a legbefolyásosabb politikusok, üzletemberek, értelmiségiek és tudósok vitatkoznak fontos globális kihívásokról. Na, ez a szervezet dolgozta ki a ránk váró problémák meghatározását.
Úgy tűnik a 2020-as évek a természeti nehézségekről fog szólni. Mondjuk Ausztrália helyzetét ismerve, nem nagyon van olyan, aki ennek ellentmondana.
Természetanya mérgelődéséből persze mi sem maradunk ki, a környezeti hatások Magyarországot sem fogják elkerülni.
Jöjjenek tehát a szakmák, melyekkel a Világggazdasági Fórum előrejelzése alapján tuti nem lőhetsz mellé:
A „szélsőséges időjárás”, a „sikertelen alkalmazkodás a klímaváltozáshoz”, az „ivóvízhiány”, a „természeti – és ember okozta környezeti katasztrófák” előtérbe tolják a Környezetvédelem és vízügy ágazat szakmáit.
Ha 5 éves technikumi képzésben gondolkodsz a Környezetvédelmi technikus és Vízügyi technikus lehet a pályád:
_
hirdetés
_
hirdetés
A Környezetvédelmi technikus (5 éves) képzésében választható a természetvédelmi , a hulladékhasznosító és feldolgozó, a környezetvédelem, és az igazgatás szakmairány. A képzzettség megszerzése után önállóan vagy mérnöki irányítással mérhetsz, használhatsz mérőműszereket, megállapíthatod a környeztszennyező anyagok és egyéb egészségkárosító tényezők nagyságát, koncentrációját. Izgalmasnak hangzik. A képzés külön érdekessége, hogy honvédelmi ágazatban is tanulható, tehát a katonaságnak is szüksége van ilyen szakemberekre.
A Vízügyi technikus (5 éves) képzésében általános, vízközmű és szennyvízkezelő szakmairány választható. Nehéz lenne vitatkozni azzal, aki ennek a szakmának a fontosságát vitatja.
A képzések elvégzése után, ha érzed magadban az akaratot, nyitott az út a felsőoktatás felé.
Ha szakképző iskola 3 éves képzésében gondolkodsz a hulladékfeldolgozó munkatárs és a vízügyi munkatárs képzés lehet a befutó.
Mindkettő szakképző iskolában tanulható. A hulladékfeldolgozó munkatárs (3 éves) feladata hogy a kevert hulladékokat előkezelje, illetve, hogy olyanná tegye amiből majd nyersanyag lehet, tehát feldolgozható állapotba kerüljön. Látva az emberiség által termelt hulladék mennyiségét, ezzel a szakmával biztosan találsz munkahelyet.
A Vízügyi Munkatárs (3 éves) képzésben megismerheted Magyarország Vízrajzát, jártasságot szerzel a vízzel kapcsolatos alapvető fizikai, kémiai biológiai toxikológiai, laboratóriumi vizsgálatokban, megismered az árvizek, belvizek természetével,ellenük történő védekezéssel, vízi munkáknál használatos gépekkel, szivattyúkkal, egyszerűbb csőszerelési munkákkal.
A fenti szakmákhoz jó, ha szereted a környezetet, és szeretnél valamit aktívan tenni is érte.
(MTI nyomán szakmaverzum.hu)