_
hirdetés
_
hirdetés
A kormányzat 2018 őszétől igyekszik minél több iskolát készpénzmentessé tenni.
Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár a pénzügyi felkészültséget éppoly fontosnak nevezte, mint a digitális készségek fejlesztését, mivel segít elkerülni számos csapdahelyzetet, felismerni az előnyös helyzeteket, megalapozni a felnőtt életet és az egész életen át tartó gyarapodást. A szemléletformáláshoz – tette hozzá – az online fizetési lehetőségek is hozzájárulhatnak, a Készpénzkímélő Iskola Program ezért kilépett a kísérleti szakaszból, és mostanra már csaknem 70 intézményre terjed ki.
Balogh László megjegyezte, hogy az iskolai pénzmozgások készpénzmentesítése az adminisztrációs terheket is csökkenti, ezért abban bízik, hogy nem csak a fenntartókkal és az intézményvezetőkkel, hanem az intézményekben működő vállalkozókkal is mindenütt meg lehet egyezni a POS-terminálok (bankkártyás fizetést biztosító berendezések) telepítéséről.
_
hirdetés
_
hirdetés
Szakképzési vonatkozása is van a dolognak: nemcsak a túlélést biztosító péksüteményt lehet kártyával fizetni, hanem – egyelőre egyedülállóan a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum (BGSZC) iskoláiban levő – termek bérleti díját, ráadásul online foglalást követően, a foglalj.be oldalon.
Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár a Foglalj.be jelentőségét azzal magyarázta, hogy a képzési intézmények szabad termeit csak online értékesítési rendszer teheti széles körben elérhetővé, biztosítva az egyszerű, gyors és átlátható terembérlést.
Megnéztük mi is az oldalt, és ha már megnéztük, ki is próbáltuk: zökkenőmentesen tudtunk (volna) termet bérelni, akár mobilon is.
Mondjuk az oldal kinézetén még van mit csiszolni, de alapvetően minden megvan ami kell: Funkció, méret, befogadóképesség bérelhető extrák, és naptár, szóval szerettük.
(MTI, kormany.hu nyomán )