_
hirdetés
_
hirdetés
Hangsúlyosabbá válik az idegennyelvek oktatása a szakképzésben is a következő tanévtől, így nemcsak a gimnazisták, hanem a szakképzések tanulói számára is elérhető céllá válhat a középfokú nyelvvizsga megszerzése. A technikumokban egy nyelvet fognak tanulni, de azt olyan magas óraszámban, mint amennyiben a gimnáziumokban a két nyelvet tanulják. Az innovációs minisztérium tervei szerint a megújuló szakképzés biztosítani fogja a középfokú nyelvvizsga megszerzéséhez szükséges tudást.
_
hirdetés
_
hirdetés
Pölöskei Gáborné, a szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár elmondta, a terv az, hogy a technikumokban az első két évben lesz nagyobb hangsúly a közismereti tantárgyak oktatásán, 11. évfolyamtól ez csökken, és a szakmai gyakorlat kap szerepet, a nyelvoktatást viszont végig kiemelten kezelik, hiszen fontos célkitűzés, hogy a szakképzésből legyen út tovább a felsőoktatásba is. Amihez, mint tudjuk, ettől a tanévtől a nyelvvizsga jelenti a belépőt.
Jelenleg a szakgimnáziumok (leendő technikumok) kerettanterve szerint heti négy nyelvórája van a tanulóknak, a hároméves, érettségit nem adó szakközépiskolákban pedig mindössze heti két órát fordítanak nyelvtanulásra. Bár az új Nemzeti Alaptanterv végleges verziója még mindig nem nyilvános, a korábban közzétett vitaanyag szerint nagyobb hangsúly kerül a nyelvoktatásra 2020-tól. Kötelező alapóraszámként 10. osztályig hat, a felsőbb évfolyamokon pedig hét nyelvórát írnak elő a középiskolásoknak.
A szakgimnáziumokban heti hat, majd nyolc órában maximálnák a nyelvoktatást. A várhatóan emelkedő óraszámokat megtámogatják a kétszer kéthetes külföldi nyelvtanfolyamok bevezetésével, ami a technikumokban tanulókra is érvényes lesz, nem csak a gimnazistákra.