_
hirdetés
_
hirdetés
Kár lenne tagadni, hogy az első és legfontosabb motiváló erő a munkakeresés és a munkavállalás során természetesen a pénz, hiszen lassan oda jut a világ, hogy már a levegőt „se adják ingyen”. Éppen ezért fontos, hogy már a szakmaválasztás során résen legyünk és utánajárjunk, hogy mégis mennyit keresnek átlagosan az általunk kiszemelt szakma dolgozói.
Bár továbbra is óriási a bérszakadék az ország nyugati és keleti régiói között, ám egy kicsit sikerült feltornázni magunkat, hiszen
tavaly 337 500 forint volt a bruttó országos átlagfizetés Magyarországon.
Egyébként először sikerült átlépni a 300 ezer forintos határt, így a magyar munkavállalók átlagosan 38 300 forinttal kerestek többet bruttóban 2017-hez képest. A legmagasabb bérnövekedés Baranya, Békés és Vas megyében történt, mindhárom régióban 18 százalékkal kerestek többet a munkavállalók 2018-ban, mint egy évvel korábban.
De mi a helyzet a különböző szakmák terén? Az előbb említett felmérés szerint 2018-ban a takarító munkakörben dolgozók keresték a legkevesebbet, átlagosan mindössze bruttó 155 700 forintot. Ezzel szemben a pilóták a legmagasabb jövedelemre számíthattak, az ő több mint 1 millió forintos fizetésük háromszorosa az országos átlagnak és 555 százalékkal több, mint amit a takarítók kapnak. Óriási különbség, nem igaz?
_
hirdetés
_
hirdetés
Magyarországon egyébként a pilóták havi bruttó átlagbére 1 045 180 forint, amibe szédítő belegondolni, főleg olyan szakmában dolgozó személynek, aki ennek csak töredékét viszi haza hónapról hónapra, pedig rá ugyanúgy „leselkednek” a sárga csekkek, mint a pilótákra.
Ha már itt tartunk: a stewardessek vagy légiutas-kísérők fizetése jócskán elmarad a pilóták mögött, pedig az ő feladatuk sem egyszerű, hiszen kontinensről, kontinensre, országról, országra repülnek úgy, hogy folyamatosan igyekeznek kielégíteni az utasok kívánságait és természetesen odafigyelni testi épségükre, biztonságukra egyaránt. Magyarországon egy stewardess havi bruttó átlagbére 320 802 forint.
Ne hagyjuk ki a szórásból a repülőgép-műszerészeket sem, akik kicsivel megelőzik a stewardessek „pénztárcáját”, hiszen az ő havi bruttó átlagbérük nem kevesebb, mint 434 498 forint. Nem is rossz egy kis repülőgép „bütykölésért” nem igaz?
Természetesen még így is el vagyunk maradva más országokhoz képest, már ami a fizetéseket illeti, így marad a jól bevált taktika: a saját képességeinkből és a saját szakmánkból kihozni a maximumot!