_
hirdetés
_
hirdetés
Budapesten pénteken került megrendezésre a szakképzési tanévzáró sajtótájékoztatója, ahol természetesen Kucsák László, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) elnöke is részt vett. A kormány az innováció köré szervezte a gazdaságfejlesztést, amelynek egyik fontos kulcsa a minőségi szakemberképzés.
Az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz egy éve került a szakképzés és felnőttképzés területe, ez idő alatt jelentős lépést tettek a szakképzés megújításáért. A sajtótájékoztatón Kucsák elmondta, hogy Magyarországon egyre többen választják a szakképzést, az idén felvételizők 40 százaléka a szakképzési rendszerbe, míg 37 százaléka gimnáziumba jelentkezett.
_
hirdetés
_
hirdetés
A szakképzési stratégia további fontos célkitűzése, hogy a szakmunka és a szaktanárok presztízsét is növelje. Tavaly szeptemberben a kelet-közép-európai országok közül Magyarországon rendezték meg elsőként a fiatal szakemberek európai bajnokságát, az EuroSkills versenyt, ahol kiválóan szerepelt a több mint felerészben a szakképzési centrumok tanulóiból álló magyar csapat. Kucsák azt is hozzátette, hogy a szakképzési centrumokban több mint 207 ezer diák tanul, a 381 tagintézményben mintegy 23 ezer pedagógus, szakoktató dolgozik.
Az idei tanévzárás bizonyítéka annak, hogy a szakképzési centrumokban folyó kitartó és színvonalas munka, valamint képzések hozzásegítik a tanulókat ahhoz, hogy jelentős világversenyekre is eljuthassanak, mint például a World Scholar’s Cup, amelynek a Yale Egyetemen rendezett döntőjében a magyar fiatalok arany és ezüst érmeket szereztek. A pedagógusnapi központi ünnepségen a szakképzés és felnőttképzés területén végzett munka elismeréseként az idén adták át először a Szakképzésért és Felnőttképzésért Díjakat a Weszely Ödön Díjak mellett. – mondta el Kucsák László.